İMES’e Yeşil Ekonomi ödülü

Bu yıl beşincisi düzenlenen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nde jüri, İMES Sanayi Sitesi’ne ödül verdi.
Her zaman çevreye verdiği önemle öne çıkan İMES Sanayi Sitesi’ne bir ödülde YAPDER’den geldi.
YAPDER tarafından organize edilen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nde jüri çevreci anlayışıyla İMES Sanayi Sitesi’ni ödüle layık gördü.

İş insanı, sanatçı, gazeteci ve sivil toplum önderlerinden oluşan jüri ödülün gerekçeli kararında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin ilk Organize Sanayi Sitesi olan İMES, 40 yıllık geçmişinde Türkiye’nin Sanayi ve Üretim nüvesi olup, bünyesinden çıkarttığı yüzlerce sanayi kuruluşu ile bu gün ülkemizin Üretim ve İstihdamının mayası olmuştur. Bünyesinden çıkan 3 tane Organize Sanayi Bölgesi ile Yüzbinlerce insanın istihdamına vesile olmuştur. Çevreci anlayışı ve İnnovatif üretim odaklı olması ile jüri tarafından oy birliği ile ödüle değer görüldü.”

İMES adına ödülü İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, ORGE Elektrik YKB Orhan Gündüz'ün elinden aldı.

Geniş bir katılımla PERPA Konferans Salonu'nda yapılan ödül töreni Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği'nin (YAPDER) tarafından destekleniyor.

Gazeteci Celal Toprak’ın Yeşil Ekonomi programında esinlenerek uygulamaya konulan ödüller ile insanlığa faydalı, çevreye duyarlı projeler üretmiş yerel yöneticileri, sivil toplum örgütü önderlerini, kamu ve özel kuruluşların yöneticilerini yüreklendirmek ve cesaretlendirmek hedefleniyor.