15 Temmuz Ruhuyla, Alın Terimiz ve Canımızla Milletimizin emrindeyiz.

Türk milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü içtenlikle kutluyoruz.

15 Temmuz 2016 Türk tarihinin en karanlık, en alçakça ihanetinin yaşandığı bir gün olmuştur. Asker kılığına girmiş Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu teröristler bu milletin silahlarını yine bu millete doğrultmuş 249 vatan evladını şehit etmiş binlerce insanı yaralamıştır.

15 Temmuz bu kara sayfanın yanında 80 milyon vatandaşın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde birlik ve beraberliğini tüm dünyaya gösterdiği, vatanı ve milleti için canını ortaya koymaktan çekinmediği bir şanlı kahramanlık destanına da sahne olmuştur.

Bu destanı yazan aziz Türk milleti aradan geçen bir yıl içinde birliğini, beraberliğini muhafaza etmiş, kurumlarıyla ve her ferdiyle demokrasisine, devletine sahip çıkmıştır.

Bu süreçte hem özel sektör, hem kamu kurumları tek ses olmuş hainlerin karşısına dimdik durmuştur.

15 Temmuz gecesi yazılan destandan sonraki bir yıl boyunca da hiçbir milletin ve devletin başaramayacağı şekilde Türk milleti devletiyle ve özel sektörüyle ayağa kalmış, aynı zamanda ekonomik ve sosyal hayatını da hedef alan bu hain girişimin amacına ulaşmasına izin vermemiştir.

FETÖ mensubu hainlerin içeride ve dışarıda yaptıkları algı operasyonlarına rağmen aradan geçen bir yıl içinde Türkiye ekonomik büyümesini sürdürmüş, Borsa’sı rekorlar kırmış, parası değerlenmiş, dünyanın gıptayla baktığı mega projelerini hiç ara vermeden hizmete sokmuştur.

İMES’li Sanayiciler olarak bu ihaneti ve içimize sızan bu ihanet çetesini asla unutmamamız gerektiğine inanıyoruz. Bu destanı yazan Türk milletine şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyoruz. Türk milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü içtenlikle kutluyoruz