İMES’te Genel Kurul Heyecanı

İMES Sanayi Sitesi 2017 Yılı Mali Genel Kurul toplantısı, 28 Nisan Cumartesi günü Ataşehir Silence Otelde gerçekleştirildi.

İMES Genel Kurulu, İMES’li Sanayicilerin yanı sıra, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal, Anadolu Yakası OSB Başkanı Murat Çökmez, Müsiad Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Özyurt, Anadolu Yakası KOSGEB Müdürü Selim Serkan Ercan, Yalova İMES OSB Kurucu Başkanı Süheyl Erboz ve çok sayıda duayen sanayicinin katılımı ile gerçekleştirildi.

2017 Yılı faaliyetlerini anlatan İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, yoğun bir çalışma temposuyla dolu bir yılı geride bıraktıklarını belirterek “Yönetim Kurulumuz ile birlikte İMES’e hizmet etmeye, değer sağlamaya gayret ettik. İMES’imize layık olduğu en iyi hizmeti sunmayı hedefledik. Önemli projelerinin hayata geçirilmesi, İMES’in bir marka bölge haline gelmesi için uğraş verdik. Sizlerin düşünceleri, tecrübesi ve vizyonu bizim yol haritamız oldu. Sizlerle birlikte karar verdiğimiz projelerimizi bir bir hayata geçirdik. Sizlerden gelen talepler ve öneriler ışığında, ortak akıl kullanarak İMES’e yakışanı yaptık.” dedi.

Türkiye’nin örnek sanayi sitelerinden biri olan İMES’te, sanayicilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun çalışmalar yürüttüklerini aktaran Akar, “Firmalarımıza gerekli olan alt ve üst yapıyı sorunsuzca sanayicilerimizin hizmetine sunduk. Güvenlikten temizliğe, altyapıdan enerjiye, çevre düzenlemesinden internete kadar tüm hizmetlerin kalitesini arttırırken yapılan işlerin de sürdürülebilir olmasını sağladık” diye konuştu.

Kemal Akar’ın faaliyet sunumu sonrası, İMES Sanayi Sitesi Denetim Kurulu Üyesi Murat Yağcı, Denetim Kurulu Raporu’nu, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Saadettin Çay, Bilanço ve Gelir-Gider Farkı Hesabı’nı sundu ve İMES Ortakları tarafından kabul edildi. İMES Yönetim Kurulu, 2017 Yılı Bütçesi ve Denetim Kurulu Raporu okunarak ibra edildi.

İMES BİR OKUL

Genel Kurulda selamlama konuşması yapan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İMES’in bir okul olduğuna değindi. Başkan Avdagiç “İMES sadece işi öğrenmek için bir okul değil, aynı zamanda ticari ahlakı, iş yapma kalitesini, doğru iş yapma şeklini, ahlaklı bir iş adamı olmayı öğreten bir okul.” diye konuştu. İTO seçimlerine değinen Başkan Şekib Avdagiç “İTO Seçimlerinde verilen desteklerden, yürütülen sistemli ve başarılı çalışmalardan dolayı İMES’e, Dudulluda bulunan komşu sanayi siteleri ve Organize Sanayi Bölgeleri Yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Gündem maddelerinin tek tek değerlendirilmesi ve karara bağlanmasıyla devam eden Genel Kurul Yalova yer alımının karara bağlanması ve İMES OSB’den 2017 yılı kar dağıtımının karara bağlanması ile son buldu.